keyboard_arrow_down

Антикварний самовар – ціни в Україні

Самовари на вугіллі, на дровах по вигідних цінах купляють колекціонери для власної колекції. Зараз це дивина в сучасних квартирах, але в 19 столітті наявність такого приладу для нагрівання води свідчила про достаток та заможність власників. Без самовара не проводилось жодне застілля, він стояв на кожному столі. У деяких заможніших господарів в наявності було 2 самовари: для використання кожного дня та святковий, особливий, з розписом чи карбований для особливих подій. Але в стрімкому ритмі життя та з приходом до побуту простих та електричних чайників, традиції старовинного чаювання з самоваром стали відходити в минуле.

Підвищенню популярності старовинного самовара та відновлення обряду приготування чаю, сприяло будівництво приватних заміських будинків та відпочинок на дачі. Приємно та корисно заварити справжній самовар на дровах на свіжому повітрі, зібрати всю родину за великим столом на відкритій терасі. Неповторний аромат та смак такого чаю змусять повертатися до цього процесу не один раз.


Які бувають антикварні самовари

Від сучасних речей антикварні відрізняються особливими критеріями, тим більше самовари. Враховуючи столітнє використання, неможливо уявити, скільки може бути різновидів та конструкцій цього апарату.

 1. Найдорожчі екземпляри – рідкісні, художньо оформлені, виготовлені малим тиражем або для царської родини. Відрізняються вони цінним матеріалом, з якого виготовлені. Використовують їх переважно для виставок чи колекціонери знаходять для власних колекцій. Оскільки ціна реставрації царського самовара дійсно висока, його не використовують для приготування чаю.
 2. Трохи нижче оцінюють самовари нестандартних, цікавих форм та покриті сріблом, виготовлені до революції.
 3. Поширені самовари довоєнного часу 20 століття мають найнижчу оцінку.

Видатні майстри на своїх виробах ставили клемо, що значно впливало на вартість в давні часи та високо оцінюється сучасниками. Фабричні штампи ставили на виробах масового виробництва, тому вони не настільки цінні. По виробнику виділяють фабрики: Воронцова, Баташева, Тейле, тульський патронний завод, польські самовари з Варшави та інші. Для популяризації свого товару та залучення більшої кількості покупців, майстри надавали цікавих форм виробам. На території України в різних містах – Львів, Київ, Харків, Суми, Дніпро, Хмельницький – можна знайти самовари різних форм: ваза, шар, чарка, груша, яйце, каструля, куб, багатогранник.

Цена на самовар Кача


Що впливає на кінцеву вартість самовара

Якщо маєте вдома самовар і не можете знайти йому гідне місце, як раритету, зверніться до колекціонера. Після проведення оцінки по фотографії та досягнення домовленостей, він придбає самовар. Ціни залежать від багатьох факторів, тому немає якогось одного, встановленого для всіх самоварів цінника. Вартість залежить від:

 • часу виробництва;
 • виробника, особливо з виразним клеймом майстра;
 • зовнішнього вигляду та наявності дефектів;
 • оригінальності збірки;
 • виду елементів та запасних частин: ніжок, краників, носиків;
 • наявності та якості попередніх реставрацій;
 • форми, розміру, матеріалу.

Переваги співпраці з колекціонером

Колекціонер придбає антикварний самовар тільки для власної колекції. Не для продажу, не для реставрації, а саме для себе. Якщо самовар потребує реставрації – не біда, цінну річ колекціонер придбає в будь-якому стані. На цьому сайті проводиться скупка старовинних самоварів на таких умовах:

 • проведення безкоштовної оцінки;
 • оплата будь-яким способом, але без передплат;
 • придбання самоварів тільки на території України;
 • тільки вугільні самовари;
 • для поповнення власної колекції;
 • окремо розглядаю придбання запчастин – ручки, крани, носики.

Звертайтесь в будь-який час на Viber 0959366247. Відповім на всі пропозиції.
Оценка самовара Егора Салищева

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Загрузка...