keyboard_arrow_down

Скільки коштує мідний самовар

Вартість антикварного самовара

Старовинний самовар для заварювання чаю в повсякденному житті не використовують. Сучасні ділові люди вважають раціональною економію часу, що не дозволяє витрачати його на розпалювання дров та нагрівання води дореволюційним способом. Але з’являються любителі чаювання, які бажають відродити справжній ритуал приготування та вживання чаю. Дуже гарно виглядає давня традиція, коли вся родина та гості збираються за столом, прикрасою якого є справжній самовар.

Вартість антикварного самовара насправді висока, бо це раритет, який має довгу та цікаву історію. На початку свого сходження самовар не могли собі дозволити прості люди. Це був привілей царської родини та заможних сімей, для яких виготовляли їх відомі, титуловані майстри. Пізніше почали виготовляти прості мідні самовари для широкого споживача та повсякденного вжитку. Звичайно, такий самовар коштував дешевше.


З історії мідного самовара

З 1730-х років мідні самоварні тулуби та запчастини до них почали виготовляти на заводі в Єкатеринбурзі. Вже тоді вони були художньою цінністю, вартість яких прирівнювалась до вартості будинку. Цінність мідних самоварів визначена тим, що:

 • Ціна міді вища інших матеріалів для виготовлення, крім срібла.
 • Мідь є м’яким металом, який швидко виходить з ладу. Тому мідні самовари були менш поширені, ніж латунні та мельхіорові.
 • Часто виготовляли вручну по індивідуальному замовленню.

Головним матеріалом для виготовлення стала мідь: червона, зелена та жовта. Крім цього на вартість самовара впливав розмір та фасон виробу. Чому саме мідь?

 1. Це м’який, тугоплавкий та пластичний метал, який легко піддається обробці: куванню, чеканенню, гравіюванню, шліфуванню.
 2. Має високі антикорозійні та теплопровідні властивості.
 3. З початку XVIII століття на Уралі почався період освоєння земних надр, що призвело до збільшення видобутку мідної руди. Тому мідь перестала бути дефіцитною та дорогою, а пізніше прилади для нагрівання води почали виготовляти зі сплавів міді: латуні та томпаку. Такі вироби були міцніші та дешевші.

Російські самовари з чистої міді мають червоний колір. Знайти такий самовар – надзвичайна подія, бо зустрічаються вони вкрай рідко. Латунні самовари мають золотисто-жовтий відтінок, томпакові – оранжевий. Гарний зеленуватий відтінок самовар зі сплавів міді приймав після процедури патинування. Для декору виготовляли прикраси з накладного срібла, покриваючи оловом мідну основу. Срібна фольга припаювалась до основи методом прогрівання, після чого треба було провести полірування.

Мідний самовар додавав турбот власникам. Крім позитивних характеристик, є недоліки:

 • втрата блиску;
 • потемніння поверхні.

Ці явища характерні для міді при контакті з водою. Тому на свята господині обов’язково натирали самовари до блиску домашніми засобами: сіль з оцтом, хлібний квас, глина. Для збереження естетичного зовнішнього вигляду та зменшення окислення мідної поверхні, наносили на самовар тонкий шар олова. Крім сріблення, мідні самовари золотили, оздоблювали самоцвітами, емаллю. Такі самовари були привілеєм заможних родин та прикрашали інтер’єр знатних осіб.

Угольный самовар репкой Чегинского


Кому потрібен старий самовар

Перед тим, як продати антикварний самовар в Україні, спитайте у себе – кому він потрібен. Відразу хочеться відповісти: «Та кому потрібен цей непотріб». Так думає пересічний громадянин. Але для колекціонера це справжній скарб. Оцінити самовар на дровах він зможе безкоштовно, по якісному фото з будь-якого міста України: Харків, Київ, Івано-Франківськ, Луцьк, Одеса, Вінниця чи Полтава. Основними критеріями для визначення вартості раритету є:

 • дата виготовлення;
 • майстер чи фабрика виготовлення;
 • зовнішній вигляд та фізичний стан;
 • наявність клейма, печаток та оригінальних елементів декору;
 • наявність цінних металів та коштовних прикрас;
 • відсутність попередніх реставрацій чи пошкоджень.

Співпраця з колекціонером гарантовано безпечна та конфіденційна. Оплата здійснюється готівкою або грошовим переказом після проведення безкоштовної оцінки. Можлива оплата накладеним платежем при отриманні посилки. Цінувач самоварів скуповує їх не для реставрації чи подальшого продажу, а для поповнення своєї колекції. Особливо цікавлять старовинні самовари:

 • Воронцова, Морозова, Гудкова, братів Соколових та інших тульських та московських майстрів, крім Баташева;
 • цікавих та рідкісних форм у вигляді шару, яйця, вази, кубу;
 • на вугіллі, срібні, мідні, дорожні.

Якщо вам пощастило стати власником старовинного самовара, але не знаєте, що з ним робити чи куди діти, подзвоніть на Viber +38 (066) 51-82-503 колекціонеру з великим досвідом. Дорого продати старовинний самовар можна лише колекціонеру для власної колекції. Майстер розгляне та оцінить будь-які пропозиції, з радістю відповість на всі запити.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Загрузка...