keyboard_arrow_down

Вартість старовинного самовара на вугіллі

Як оцінити старовинний самовар?

Визначити вартість антикварного самовара самостійно неможливо. Точно і правильно провести оцінку старовинної речі в змозі досвідчений експерт, яким вважається справжній колекціонер. Прагнучи поповнити власну колекцію, знавець старовинних нагрівальних пристроїв оцінить та придбає їх в будь-якому стані. В сучасному світі самовар є самобутньою рідкістю: в повсякденному житті така дивина не використовується. Та раніше, починаючи з 18 століття і до початку революції 1917 року, жодне чаювання не проходило без нього. Це був справжній обряд, бо спочатку дозволити придбати самовар могли тільки заможні люди. Коли товар став доступніший, його центральне місце в домі не втратило свого значення.

Популярні кафе та ресторани деякі власники стилізують під старовину. В таких закладах можна замовити в затишній атмосфері церемонію чаювання, оспівану в добрих традиціях. Заради такого душевного відпочинку старовинні самовари стали предметом інтересів цінителів старовини. Такий раритет досить часто можна зустріти у Вінниці, Тернополі, Чернігові, Хмельницькому та інших містах України, але не як предмет експлуатації, а як експонат, що є символом обряду чаювання.


Як проводять оцінку

Великі розбіжності у вартості самоварів в минулому і теперішньому часі – це не риса сучасного корисливого світу. Ціна виробу навіть у 18-19 століттях – роках розквіту виробництва – формувалась не з одного вагомого фактора. Виробники самоварів та засновники фабрик, прописували документально, які параметри впливають на вартість. Не лише сучасні знавці високо оцінюють мистецтво виготовлення самоварів, але і в дореволюційні часи це було вигідно та цінно. Лише розквіт та поява інших майстрів сприяли поширенню нагрівальних апаратів для води не тільки серед знаті, але і серед нижчих верств населення. Такі фактори впливали на ціну в давнину:

 1. Самовари масового виробництва мали просту форму та виготовлялись з недорогого матеріалу. Часто з фабрик скуповували самовари великими партіями на вагу. Вироби складної форми та з цінних металів продавали за ціною, що виставлялась індивідуально за одиницю.
 2. Найдешевшими та найпоширенішими були вугільні самовари з латуні. Ціна підвищувалась на самовари з дорожчих та цінніших металів, або покритих нікелем.
 3. Мідні самовари виготовляли рідко, їх було мало. Чим рідше зустрічались, тим дорожче були. Зараз рідко можна зустріти мідний самовар.

Сучасні критерії визначення вартості самовара: форма та розмір, тип конструкції по нагріванню, матеріал, зовнішній вигляд, наявність клейма майстра, гравіювання та малюнки, кількість виготовлених екземплярів.
Угольный самовар репкой Чегинского


Хочете вигідно продати самовар – звертайтесь до колекціонера

Колекціонер купить антикварні самовари для власної колекції за найвигіднішою ціною для продавця. Не для перепродажу чи реставрації – саме для поповнення своїх скарбів, для можливості насолоджуватись смаком та ароматом чаю, звареного та настояного в самоварі. Умови співпраці вигідні:

 • безкоштовна оцінка по фотографії з докладним зображенням недоліків, якщо вони є;
 • передплат не відправляю;
 • купляю вугільні самовари;
 • тільки на території України для своєї колекції самовари Воронцова, Ваникіна, Малікова, Морозова, братів Соколових та Чернікових, фабрики Тейле, Гудкова, крім Баташева;
 • оплата – готівкою, грошовими переводами або накладеним платежем;
 • можлива скупка старовинних самоварів у будь-якому стані;
 • дорого куплю самовари цікавих та рідкісних форм, у вигляді шару, чарки, груші, яйця, багатогранні та кубічні;
 • особливо цікавлять вугільні самовари, срібні, дорожні.

Дзвоніть або пишіть на Viber 0665182503 , відповім на всі звернення, оціню всі пропозиції.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Загрузка...