keyboard_arrow_down

Викуп самоварів, оцінка, консультація

Скупка самоварів на дровах

Якщо ви виявились щасливим володарем раритетного самовара і не можете знайти йому гідного місця в своєму помешканні, природно виникає питання: як продати самовар. Саме продати, бо це вигідна інвестиція, а не просто позбутися. Ви завітали на сайт, де знайдете відповіді на запитання. Я – приватний колекціонер, не лавка, не магазин, тому швидко і якісно зроблю безкоштовну оцінку та придбаю антикварний самовар в будь-якому стані для власної колекції.

Старий дореволюційний прилад побуту дуже шанувався в ті старі часи. Адже насолодитися ароматним гарячим чаєм з терпким присмаком після виснажливого робочого дня – особливий відпочинок. Старовинний обряд чаювання шанують та проводять і сучасники. Особливо гарно влаштувати таку церемонію на природі або на відкритій терасі в заміському будиночку.


Період процвітання самоварної справи

Розквіт виробництва самоварів прийшовся на 19 століття. Завозити їх почали зі Сходу ще у 18 столітті, як диковинні сувеніри. Але прилад припав до душі, знайшлися майстри, які заснували цілі фабрики для виготовлення нагрівальних приладів для води. Найбільш цінний та популярний – тульський самовар, оскільки осередком майстрів стала саме Тула. Спочатку дозволити таку розкіш могли тільки заможні люди. Це була рідкісна річ, придбання якої вважалось особливою подією в сім’ї. До нього відносились дбайливо, зберігали, як реліквію та передавали наступним поколінням у спадок. Іноді купляли два прилади: одним користувались господарі кожного дня, інший призначався лише для святкових днів та для пригощання шановних гостей. Святковий самовар обирали декорований чи з розписом та більш місткий.

Але з часом та розвитком виробництва самоварів придбати його могли інші верстви населення. У 19 столітті цілі сім’ї почали займатись їх виготовленням:

До Імператорського палацу постачали свій товар брати Баташеві, які здобули звання придворних фабрикантів та отримали дворянський титул. І досі ціна царського самовара найвища серед всіх інших видів самоварів. Титуловані майстри зберігали таємниці виготовлення свого товару у великому секреті та намагались передати досвід та керування власною фабрикою нащадкам. Після революції 1917 року настав час спаду на фабриках, що займались виробництвом самоварів.
Антикварный старинный самовар Суслова Василия


Які бувають самовари

Дореволюційні антикварні самовари є найбільш цінними та бажаними в приватних колекціях. Дорожче оцінюються рідкісні, особливі, оригінальних форм та з цінних матеріалів. Самовари розділяють:

 1. По країні-виробнику. Найбільш поширеними та популярними є російські, виготовлені переважно в Тулі, Москві, на Уралі. Іншою країною, де виготовляють самовари, є Іран.
 2. По способу нагрівання. Сучасний електричний чайник є прототипом електричного самовара, який винайшли після революції з початком поширення електричного струму в країні. Жарові самовари працюють на дровах чи вугіллі. Це найперші нагрівальні прилади, що зараз найбільш цінні. Вони дозволяють насолодитися в повній мірі ароматом чаю та поринути в старовинну церемонію чаювання. Комбіновані – третій вид, які поєднують паливне та електричне нагрівання води.
 3. По формі. Цінні екземпляри – це форма яйця, вази, кулі, чарки. Найдешевша форма – це форма банки. Взагалі існують і такі цікаві форми, як шар, гарбуз, груша, каструля, багатогранні або кубічні форми. Майстри вигадували найрізноманітніші форми для зростання популярності свого товару та швидкого продажу.
 4. За місткістю. Самовари великих розмірів майже не зустрічаються. Ходовими були вугільні чи на дровах, об’ємом від 3-х до 7-ми літрів. Рідкісним є руський самовар на дровах, місткістю 3 літри та менше, оскільки він складний у виготовленні. Тому і оцінюється дорожче.
 5. За матеріалом. В основному виготовляли самовари з латуні та покривали міддю. Є з мельхіору, томпаку або повністю з міді. Мідним виробам призначалось святкове місце і вони вважались найпопулярнішими. Самовари з міді оцінюються найвище. Латунні виглядають як золоті, але потребують ретельного догляду, Покриті нікелем виглядають як срібні, не вимагають такого догляду, як латунні, але також красиві.

Критерії, що визначають вартість самовару

Для повної і точної оцінки враховують:

 • тип конструкції та розмір;
 • спосіб нагрівання;
 • матеріал виготовлення;
 • тираж та рік випуску, форма;
 • наявність розпису, гравіювання, печатки майстра;
 • ступінь збереженості та проведені реставрації.

Продати антикварний самовар неважко, треба тільки знайти добросовісного колекціонера. І ви вже його знайшли. Після проведення безкоштовної оцінки, оплату здійснюю готівкою, грошовими переводами, накладеним платежем, без передплат. Купляю тільки на території України жарові самовари. Розглядаю тільки придбання раритету, не продаж і не реставрацію, але для власної колекції придбаю самовар в будь-якому стані. Самовари Баташева не купляю. Розглядаю пропозиції з будь-яких міст та містечок: Львів, Дніпро, Івано-Франківськ, Хмельницький, Житомир, Київ та інші.

Скупка самоварів – моє хобі, для поповнення власної колекції. Тому пропоную вигідні умови співпраці, розгляну всі пропозиції, відповім усім. Звертайтесь на Viber 0959366247.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Загрузка...