keyboard_arrow_down

Яка цінна самовара у формі яйця? Як і кому дорого продати самовар?

Скільки коштує самовар у формі яйця

Тульський самовар – це не просто апарат для кип’ятіння води. У слов’ян цей прилад став осередком тепла, біля якого не тільки збиралася вся родина, а й господарювали затишок та спокій, в яких стихали життєві бурі та негаразди. Старий добрий товариш-самовар оспіваний в багатьох класичних творах, досі живе в геніальних романах та поемах. Не дивно, бо уособлює в собі достаток, добробут, процвітання та сімейний затишок.

В сучасному світі старовинний самовар вважається витвором мистецтва. Це спогад, нагадування про традиції та культуру наших прабатьків. Та в дореволюційні часи неможливо було уявити будинок українця та росіянина без чарівника-самовара. Щоб отримати гарний, практичний пристрій для нагрівання води та заварювання чаю, майстри докладали немалі зусилля. Перш ніж показати світу своє творіння, треба було витратити чимало часу, а разом з тим вкласти в нього свою душу. Тому як і тоді, так і зараз, самовари є цінними не тільки в грошовому еквіваленті. Найбільша цінність – історична, вклад в розвиток культури та мистецтва.


Самовар у формі яйця серед іншого різноманіття форм

Самовари бувають різних форм: яйце, куля, ваза, банка, чарка, ріпа, гарбуз, жолудь та багато інших. Загалом, знавці налічують біля 150-ти видів моделей. На що, крім естетики, впливає зовнішній вигляд самовара? Основне, на що впливає форма нагрівального старовинного приладу, це міцність і довговічність. Найбільший термін експлуатації у самовара форми «банка», оскільки його каркас жорсткіший. А ось конструкція самоварів у формі яйця, кулі та ріпи тендітна. Вона потребує дуже дбайливого відношення. Хоча вигляд має приголомшливий, ефектний.

Продати антикварний самовар у формі яйця можна за дуже вигідною ціною. Завдяки особливостям конструкції, що потребувала суворого дотримання правил догляду, та неймовірній красі, такі нагрівальні прилади не використовувались в побуті часто. Це був самовар, призначений для святкових подій, для поважних гостей. Тому до нашого часу збереглось багато самоварів такої форми в досить гарному стані.

На перетині 18-го та 19 століть в моду входять самовари у вигляді яйця. Заглиблений широкий пояс посередині виробу розділяв тулуб на дві частини, низ якого був схожим на ложку. Виготовляли їх тульські та московські майстри. Виділяють два види яйцевидних приборів:

 • звичайне яйце, що звужувалось до низу;
 • пасхальне яйце, звужене до верху.

Моделі декорувались за смаком майстра або як замовив клієнт. Тульський фабрикант Матвій Балашов полюбляв оздоблювати свої вироби орнаментом, поєднуючи в композиції банти, квіти та рушники.

Самовар угольный братьев Медведевых


Яка ціна вугільного самовара яйцем

Попит, що постійно зростає на самовари у вигляді яйця, збільшує вартість раритету. Скупка самоварів у Києві, Хмельницькому, Черкасах, Полтаві, Запоріжжі, Львові – звичайна практика для професійного колекціонера, який достойно оцінить ваш скарб. Колекціонер зацікавлений не в збагаченні через перепродаж, а в поповненні своє колекції, відродженні та популяризації культурних традицій чаювання. Тому занижувати ціну для продавця немає сенсу.

Колекціонер зробить якісну безкоштовну оцінку самовара у вигляді яйця, враховуючи:

 • рік випуску водонагрівача на дровах чи вугіллі;
 • рівень збереженості та наявність пошкоджень;
 • зовнішній вигляд та особливості дизайну;
 • форму, колір, матеріал;
 • наявність всіх додаткових складових частин: ніжки, кришки, краники, ручки;
 • кількість реставрацій;
 • фактичне існування на приладі клейма, що підтверджує авторство.

Ціна старовинного водонагрівального самовару визначається тільки в індивідуальному порядку.


Як знайти порядного колекціонера

Де продати самовар громадянам, що проживають на території України? Залиште заявку на сайті чи напишіть на e-mail samovarpp@gmail.com: чекати довго не доведеться. Звернутися до колекціонера може кожен, хто є власником цікавої моделі антикварного, яйцевидного самовара. Телефон +38(066)5182503 цілодобово доступний у Viber та Телеграм.

Досвідчений колекціонер швидко відреагує на всі пропозиції, якісно зробить оцінку раритету по фото. Оскільки чесної ціни продавець чекає від оцінювача, то й оцінювач, для уникнення непорозумінь, чекає від замовника:

 • якісних, чітких знімків в декількох ракурсах;
 • чесного вказання на пошкодження та інші недоліки, що має самовар;
 • підтвердження дефектів фотографіями крупним планом та письмовим описом.

Після отримання результатів та досягнення домовленостей, продавець отримує кошти готівкою або грошовим переводом: передплати не передбачені, розрахунок після фактичного отримання. Деталі купівлі антикварного самовара обговорюються особисто за вказаним телефоном. По самовар моделі «яйце», що має високий не лише грошовий еквівалент, а й історичну цінність, готовий приїхати особисто.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Загрузка...