keyboard_arrow_down

Жаровий самовар – оцінка, викуп

Оцінка старого самовару: скільки він може коштувати

В слов’янській культурі тульський самовар займає достойне місце. Історія створення, виготовлення пристрою для нагрівання води та заварювання чаю досить далека. Відмітити можна те, що в дореволюційні часи самовар був втіленням достатку та мав високу ціну. Дозволити собі придбання такої дорогої побутової речі та постійно користуватися нею могли члени царської родини, заможні бояри та купці. Чай в жар-самоварі має неперевершений смак, який не можна порівняти з аналогічним напоєм, отриманим іншим способом.


Переваги жарового самовара. Конструкція

Майстри продумували конструкцію своїх моделей до дрібниць та досягли того, що на сьогодні раритетні моделі є досконалими. Головною перевагою жарового самовара, тобто приладу на вугіллі, є економія електроенергії, адже основне паливо для нагрівання води – деревне вугілля. Звичайно, це перевага сьогодення. Але і не користуються зараз самоваром, як в 19-му та на початку 20-го сторіччя. В той час це був єдиний такого роду нагрівальний апарат, що виражав статус родини. Для розпалювання старовинного самовара використовували сухі тріски, тоненькі гілочки, хмиз, навіть соснові шишки. Спочатку складали та запалювали тоненькі, невеликі гілочки, потім підкладали вугілля та ставили трубу для відведення диму. Тягу регулювали за допомогою піддувала.

Між самоварами на вугіллі та на дровах різниці немає. Це жарові прилади для нагрівання води та заварювання чаю. Після революції самовари відійшли на другий план та поступово зникли з повсякденного використання. З середини 20-го сторіччя їм на заміну прийшли сучасні чайники, пізніше – електричні чайники, які економлять час. Але насиченого смаку та аромату чаю може надати лише жаровий самовар.

Самовар – це звичайна металева посудина, в середині якої вертикально до конфорки розміщена жаровня. Зверху вона закрита кришкою, на якій розміщували заварний чайник. Внизу, для кращого нагріву та регулювання тяги, розміщене піддувало. Такий простий, невиразний пристрій не цінився високо. А ось прикрашений самоцвітами чи розписаний, з цінного матеріалу та з клеймом майстра, з різьбленими ручками та носиком – цінний самовар. Ціни на них у всі часи встановлювали пристойні.

Оценка угольного самовара Ивана Ломова


Оцінка старого самовару

В першу чергу колекціонер високо оцінить оригінальні та рідкісні старовинні моделі, що відрізняються оформленням та унікальністю деталей. До цієї категорії відносять не тільки форму самого самовару, але і грані на корпусі, оздоблення піддувала, форму носика, ніжок, краника. Також при визначенні вартості важливі:

 • рік виготовлення;
 • нестандартна форма корпусу;
 • фабричне клеймо або медаль майстра на тулубі чи кришці виробу;
 • фізичний стан.

Колекціонер є майстром, знавцем та спеціалістом своєї справи. Він займається скупкою самоварів в містах України, таких як Одеса, Дніпро, Хмельницький, Суми, Тернопіль, для власної колекції. Хто, як не він, знає не тільки ціну, але й цінність дореволюційного самовара:

 • історичне надбання;
 • відкриття таїнства приготування унікального напою;
 • збереження та відтворення давньої родинної традиції;
 • неймовірний смак та аромат чаю, приготованого в жаровому самоварі.

Тому немає більшого цінителя такого раритету, як колекціонер. Бо він прагне не реставрувати та перепродати заради збагачення, а відновити традиції та поповнити сімейну колекцію, щоб передати пам’ять нащадкам.


Вигідна співпраця

Як продати самовар, якому немає місця в інтер’єрі? Колекціонер не залишить без уваги жодну пропозицію та безкоштовно оцінить кожен експонат. Звертайтесь на Viber +38 (066) 51-82-503 та оцініть переваги співпраці з досвідченим спеціалістом.

Додаткові умови:

 • якісне зображення приладу для прийнятної оцінки;
 • придбання тільки вугільних самоварів;
 • розрахунок готівкою, грошовим переказом чи накладеним платежем, не через касу банку;
 • без передплат;
 • придбання самоварів в будь-якому стані;
 • реставрація чи продаж – ні;
 • самовари Баташева не розглядаються;
 • придбання тільки на території України.

Придбаю запасні частини у вигляді носиків, ручок, краників, душників, шишок та ніжок. Дорого куплю антикварні самовари цікавих форм, у вигляді шару, груші, чарки, вази, яйця, багатогранні, кубічні, дорожні, срібні. Пишіть, надсилайте фото, з радістю відповім.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Загрузка...